Konfigurátor PC zostavy | PCkonfig.sk

PCkonfig.sk » Konfigurátor PC zostavy

Konfigurátor PC zostavy

Pre konfigurovanie PC zostavy vyberte požadované komponenty z odporúčanej kategórie. Tovar pridáte do zostavy kliknutím na symbol PC zostava v katalógu. Zostavu si uložte, aby ste ju mohli jednoducho editovať, zdielať a objednať. Ak potrebujete poradiť opýtajte sa našeho online poradcu.

PC zostava obsahuje 0 ks položiek. Kliknutím na názov kategórie pridáte komponenty do zostavy.

Základné komponenty pre počítač

1. Procesor (CPU)

Procesor je základný komponent, ktorý určuje celkový výpočtový výkon PC zostavy. Základné cenovo výhodné procesory pre nenáročné kancelárske aplikácie sú Intel Celeron, Intel Pentium alebo AMD Athlon, Sempron. Stredne výkonné procesory pre nenáročne hry a multimediálne programy sú, Intel Core i3 alebo AMD Athlon. Najvýkonnejšie procesory pre náročné aplikácie a najnovšie hry nájdete v kategórií Intel Core i5, Intel Core i7 alebo AMD FX, AMD-A

2. Základná doska

Základná doska alebo motherboard je najdôležitejší súčiastka počítača, pretože určuje aký typ procesora, pamäte, diskov a ostatných komponetov je možné použiť. Všetky konektory pre externé zariadenia su taktiež integrované na základnej doske. Ak už máte určený typ procesora, je potrebné zvoliť kompatibilnú základnú dosku podľa socketu procesora a taktiež podľa pripojenia a typu ostatných komponentov.

3. Operačná pamäť (RAM)

Odporúčame minimum pre správny chod operačného systému je 4 GB. Pre spúštanie náročnejších aplikácií a hranie väčšiny hier je potrebné 8-16 GB RAM. V prípade renderovania a používania extrémne náročných aplikácií je potrebné 32-64 GB RAM. V momentálne dobe sa používajú DDR4 a DDR3 pamäte, kde je taktiež potrebné davať pozor na kompatibilitu s doskou. DDR4 RAM nie sú spätne kompatibilné s DDR3 RAM.

4. Pevný disk (HDD)

Pevný disk je nevyhnutný komponent ktorý netreba podceniť. V dnešnej dobe kde jedna hra alebo film majú bežne cez 50GB je potrebné dostatočné uložisko. Pre každú multimiediálnu alebo hernu zostavu odporúčame aj SSD na ktorý sa nainštaluje operačný systém a najviac používané aplikácie čo ma za výsledok niekoľkonásobne zrýchlenie počitača.

5. Grafická karta (samostatná grafika)

Pre náročné grafické aplikácie a moderné hry je potrebná výkonná samostatná grafická karta. Pre výber spravnej karty treba hlavne dbať na jej výkon ktorý si ľahko overíte pomocou benchmarku. V neposlednom rade treba davať pozor na potrebný výkon zdroja pre grafiku a jej dĺžku aby sa zmestila do skrinky. Ak si nie ste istý či vaša karta je dostatočne výkonná pre vas procesor alebo zvládne hrý ktore chcete hrávať kedykoľvek nás kontaktujte.

6. Optická mechanika a čítačka kariet

Optická DVD alebo BluRay mechanika je vhodná pre inštaláciu programov alebo spúštanie multimediálnych aplikácií. Počítač je môže používať aj bez optickej mechaniky a aplikácie spúšťať z USB média, cez sieťový disk alebo z internetu. Integorvaná čítačka pamäťových kariet slúží pre priame načítanie kariet SD, SDHC, XD, CF a pod. z fotoaparátu, mobilu. MP3, GPS, tabletu a pod.

7. Skrinka pre PC a zdroj

Pri výbere skrinký treba davať pozor na veci ako sú formát skrinky, zdroj, prevedenie, podporované USB, výška chladiča procesora a dĺžka grafickej karty Ak sa rozhodnete vybrať skrinku bez zdroja, je potrebné do zostavy vybrať aj PC zdroj samostatne. V prípade akýchkoľvek pochybnosti o kompatibilite nás neváhajte kontaktovať.

8. Chladenie a tuning

Chladenie a tuning zahrňa komponenty pre tichší chod počítačových zostáv a dlhšiu životnosť. Pokiaľ vami vybraný procesor nemá pribalený chladič, je nevyhnutne si nejaký vybrať. Z dlhodobých súsenosti odporúčame pre výkonné procesory značku Noctua. Pokiaľ vami zvolená skrinka nemá pribalené dodatočné ventilátory je rozumne si nejaké vybrať pre bezproblemový prietok vzduchu.

9. Skladanie a servis

Ak si chcete u nás zostavu aj poskladať, je potrebné pridať do zostavy položku “Skladanie nového počítača” a pre inštaláciu zakúpeneho operačného systemu položku “Inštalácia Windows” V prípade že máte nejaká špecialné požiadavky ohľadom inštalácie alebo skladania, neváhajte nas kontaktovať alebo to pridať do poznámky v objednávke.

Príslušenstvo a software

LCD monitor

Tlačiareň alebo multifunkčné zariadenie

Software a hry

Klávesnica, myš, joystick

Reproduktory

Iný tovar z katalógu

K zostave môžete pridať aj ľubovoľný komponent výberom z kategórie v ľavom menu.

    Spolu:
0 ks
Registrujte sa a prihláste, čím získate možnosť zostavu uložiť a tiež:
  • kedykoľvek editovať a sledovať aktuálne ceny komponentov
  • možnosť zdieľať zostavu na Facebooku alebo fórach a poradiť sa s priateľmi
  • konzultovať kompatibilitu a výber komponentov s online poradcom
  • akciové zľavy
PCkonfig.sk  
PC zostavy PC zostavy