Ako zistiť typ procesora, frekvenciu RAM alebo grafickú kartu ?

Ako zistiť typ procesora, frekvenciu RAM alebo grafickú kartu ?


V prípade ak potrebujete upgradovať počítač na novšie komponenty je potrebné vedieť aktuálny model základnej dosky, procesora, operačnej pamäte RAM, alebo model grafickej karty. Nove pridávané, alebo vymenené komponenty musia byť kompatibilné s ostatnými..

Diagnostická aplikácia CPU-Z

Priamo v operačnom systéme Windows je možné zistiť presný model procesora, veľkosť RAM a kapacitu disku. Pre podrobné zistenie modelov a špecifikácií jednotlivý komponentov je potrebné použiť špecializované diagnostické programy.

Jednoduchý a prehľadný diagnostický program pre Windows je CPU-Z, ktorý poskytne podrobné informácie o procesore, základnej doske, operačnej pamäti RAM a grafickej karte. Výhodou programu je prehľadnosť a veľkosť iba cca 2 MB. Pre zistenie informácií o najnovších komponentoch v PC je potrebné nahrať najnovšiu verziu.

Procesor

model, socket, frekvencia, jadra a iné

 

Základná doska

výrobca, model, chipset, bios

 

Operačná pamäť RAM

typ, celková veľkosť, latencia, ďalšie údaje o jednotlivých RAM moduloch v záložke SPD

 

Operačná pamäť RAM - obsadené sloty

Špecifikácia jednotlivých kusov RAM v slotoch (ak PC obsahuje viac kusov). Počet obsadených slotov, veľkosť modulu, frekvencia, výrobca, kód výrobcu. Frekvencia (333 MHz) je zobrazená polovičná t.j. RAM majú frekvenciu 667 MHz čomu zodpovedá označenie PC2-5300.

 

Grafická karta

model a výrobca


 
© PCkonfig.sk, kopírovanie a šírenie obsahu bez súhlasu autora je zakázané.

Odporúčame

PCkonfig.sk  
PC zostavy PC zostavy